OBISKAL NAS JE DEDEK MRAZ
23.12.2019 ob 18.00

Ob koncu leta je gasilke in gasilce PGD Materija obiskal dobri mož ter otrokom prinesel težko pričakovana darila.

V ponedeljek, 23. decembra 2019 ob 18.00, se je pričel sprejem Dedka Mraza z raznovrstnim kulturnim programom, ki so ga mentorji Sandi, Doris in Klara pripravili skupaj z gasilsko mladino. Na prireditev je bilo vabljenih preko 60 mladih in bodočih gasilcev. Dogodek so otvorili domači harmonikaši s spremljavo baritona, za njimi pa so se predstavile pionirke in mladinke s pesmijo Na božično noč, skupine Pop Design, zaplesale pa so tudi zabavno koreografijo na pesem Mali jelenček Rudolf. Za popestritev programa sta pionirja Darijan in Ema recitirala dve zimski pesmici, Dedek Mraz Janeza Bitenca in pesem Januarja Vojana Tihomirja Arharja. Presenetili pa so nas tudi pionirji, ki so pripravili kratek, zabaven skeč o gasilstvu. Da imamo v društvu tudi glasbene talente, je dokazal Rok Renko, ki je na klavir zaigral dve božični skladbi. Otroci so se predstavili z raznovrstnimi točkami, a so se pred prihodom dobrega moža morali izkazati tudi mentorji. Ob klavirski spremljavi in soju rdečih lučk so zapeli vsem znano Sveto noč, med njihovim petjem pa je mirno vzdušje nenadoma prekinil zvonec za intervencijo. Otroci so stekli h oknu in opazovali gasilce, ki so pripravili pravo gasilsko vajo, iz zadimljenega doma pa je skozi vrata v dvorano prišel tudi težko pričakovan Dedek Mraz, in se zahvalil gasilcem, da so ga rešili. Preden je podelil darila, so mu otroci zapeli nekaj pesmic, ob koncu pa je sledilo še slikanje z otroki in mentorji. Ob majhni pogostitvi smo si zbrani zaželeli veliko dobrih želja za prihajajoče leto.

PGD Materija se ob tej priložnosti iskreno zahvaljuje staršem, ki so tudi letos, sredstva zbrana na pustnih povorkah, odstopili za nabavo darilc.

V imenu mentorjev mladine