FEBRUARSKO SREČANJE PIONIRJEV
08.02.2020 ob 09.00

V soboto zjutraj, 8. februarja 2020, je v prostorih društva potekalo redno mesečno srečanje pionirjev PGD Materija. Nekateri izmed njih so se prvič konkretneje spoznali z osnovami prve pomoči in se naučili pravilnega ravnanja ob človeku nevarnih stanjih in poškodbah. Otroci so pridobili znanja o pristopu k poškodovancu, temeljnih postopkih oživljanja, stabilnem bočnem položaju in se naučili, kako pravilno ukrepati ob tujkih v dihalih pri odraslih ter dojenčkih. Zatem smo se razdelili v tri skupine in se na posameznih postajah učili pravilne oskrbe ran in učinkovite imobilizacije roke s pomočjo rute pestovalnice. Upamo, da bodo otroci z novim znanjem lahko pomagali poškodovancem, ki bodo potrebovali njihovo pomoč.

V imenu mentorjev mladine